Interdane-en fleksibel hvilestol med god komfort og et let men signaturstærkt udtryk.
Interdane laves i rustfrit fjedrestål, der giver mulighed for at arbejde i mindre dimensioner.
Den lette konstruktion gør, at stolen gynger en anelse, når man sætter sig. Nakkestøtten har fyld af koldskum og hynder dobbeltesyninger, der giver stolen et grafisk snit.
Interdane har indbygget fodskammel, der er let at slå ud - og let at folde ind til ekstra rygstøtte - er fleksibel, ergonomisk og virkelig behagelig.
Leveres i stof og læder, med eller uden armlæn.
Mål:
Bredde 57 cm Bredde incl armlæn 75 cm Dybde 91 cm Dybde med skammel 152 cm Højde 105
BESØG BUTIKKEN ELLER RING FOR ET GODT TILBUD
Model MH 2163 fra MH Møbler (Mogens Hansen) i Cognac farvet læder og med ben i stå. Alle modellerne fra MH Møbler kan leveres i stof eller læder. Ben i bøg, eg, bejdset farver eller i stål.
BESØG BUTIKKEN ELLER RING FOR ET GODT TILBUD
Mål:
4 pers sofa 254 cm
3 pers sofa 224 cm
2½ pers sofa 194 cm
2 pers sofa 160 cm
Single Hjørne 179 x 262 cm
Double Hjørne 262 x 262 cm
5 pers Hjørne 228 x 228 cm
6 pers Hjørne 228 x 292 cm
Sædedybde 54 cm
Sædehøjde 45 cm
Totaldybde 85 cm
Total højde 75 cm
BÆREDYGTIG DANSK PRODUKTION ER FUNDAMENTET Mogens Hansens varemærke er 100 % håndholdt dansk produktion på vores fabrik ved Aarhus. Hvert enkelt møbel skabes i tæt dialog med den kommende ejer, og vores erfarne håndværkere efterkommer gerne specifikke ønsker om eventuelle specialløsninger. DANSKE UNDERLEVERANDØRER Et tæt samarbejde med en bred vifte af danske leverandører og designere understøtter en fortsat ambitiøs udvikling med fokus rettet mod dansk kvalitet og bæredygtig produktion.
Skipper Furniture – Bamse stol
TILBUD PÅ BAMSE SOFA OG STOL - 30 % HELE MAJ MÅNED
F.EKS SOFA GRUPPE 2 STOF 33.200.- OG STOL GR 2 STOF 28.300.-
Design Svend Skipper
Bredde: 81
Højde: 100
Dybde: 87 cm
Sædehøjde: 44 cm
Træsorter: Eg / valnød
Polstring: Modellen leveres i stof efter ønske.
BESØG BUTIKKEN ELLER RING FOR ET GODT TILBUD
By • •