Mr. X stolen er designet af den prisvindende Spanske designer Enrique Martí Aguilera og er på alle måde et designstykke der løfter den sammenhæng den bruges i.
Der er både lagt vægt på design, komfort og kvalitet, og derfor passer Mr. X stolen perfekt ind til vores øvrige sortiment.
Mr. X kan med succes kombineres med de fleste af CASØ Furnitures spiseborde og serier, og skal opleves live.
Udsalg Nielaus Furniture valgfri stol eller sofa - 25 % på vejl pris
Jade stol fra Nielaus Møbler, leveres i læder og stof. Med og uden knapper. Design Prof. Mølgaard Nielsen 1946.
Jade stolen er ikke bare et møbel man sidder i, det er et møbel man lever med.
Intet er overladt til tilfældighederne, hverken i materialevalg eller fremstillings proces.
Bredde 64 Dybde 84 Højde 105 Sæddehøjde 42 og sædedybde 52 cm
Der leveres også tilhørende skammel.
BESØG BUTIKKEN ELLER RING FOR ET GODT TILBUD
Model 221 fra MH Møbler (Mogens Hansen) i sort læder og ben i stål. Alle modellerne fra MH Møbler kan leveres i stof eller læder. Ben i bøg, eg, bejset farver eller i stål.
Leveres som stol, sofaer, hjørnesofaer og sofaer med Chaiselonque
Mogens Hansen valgfri sofa eller stol - 25 %
BESØG BUTIKKEN ELLER RING FOR ET GODT TILBUD
Mål:
3 pers 238 cm
2½ pers 208 cm
2 pers 174 cm
5 pers hjørne 235 x 235 cm
6 pers hjørne 235 x 299 cm
Double hjørne 269 x 269 cm
Sædedybde 54 cm
Sædehøjde 45 cm
Totaldybde 85 cm
Totalhøjde 75 cm
UDSALG - 25 % PÅ VEJL PRISER
BÆREDYGTIG DANSK PRODUKTION ER FUNDAMENTET Mogens Hansens varemærke er 100 % håndholdt dansk produktion på vores fabrik ved Aarhus. Hvert enkelt møbel skabes i tæt dialog med den kommende ejer, og vores erfarne håndværkere efterkommer gerne specifikke ønsker om eventuelle specialløsninger. DANSKE UNDERLEVERANDØRER Et tæt samarbejde med en bred vifte af danske leverandører og designere understøtter en fortsat ambitiøs udvikling med fokus rettet mod dansk kvalitet og bæredygtig produktion.
Mr X stol Casø
Der er både lagt vægt på design, komfort og kvalitet, og derfor passer Mr. X stolen perfekt ind til vores øvrige sortiment.
Mr. X kan med succes kombineres med de fleste af CASØ Furnitures spiseborde og serier, og skal opleves live.
Stolen føres i følgende varianter:
Eg / hvidolie
Eg / sortbejdset
Eg natur olie ( bestillingsvare )
Monteret med sort læder
Mr X Casø Valgfri Casø stol - 20 % på vejl pris
BESØG BUTIKKEN ELLER RING FOR ET GODT TILBUD
By • •